Багато людей під час ремонту стикаються з проблемою вибору кольору: не знаючи, як і які кольори поєднувати, можна прийти до зовсім неприємного результату. Адже колір – це мало не найголовніший фактор вашого емоційного стану. Невірно підібравши колірну палітру кухні, ви ризикуєте створити дискомфортну обстановку приміщення, де ви зазвичай їсте або готуєте.
Фарбована кухня: як підібрати поєднання кольорів в кухні так, щоб створити стильний і комфортний інтер'єр?
При виборі колірної гами необхідно спочатку визначитися, які кухонні меблі ви збираєтеся придбати. Якщо ви не хочете витрачати багато часу і впевнені в своїх перевагах, то, швидше за все, ви вибрали модульну систему. Найчастіше, вона продається стандартних розмірів у вже готовому колірному поєднанні (це набір з шаф і полиць 2-3 поєднаних кольорів).
Але якщо не один колір меблів із запропонованих в магазині вас не влаштував, то є відмінне рішення: придбати меблі і пофарбувати її самостійно в будь-який вподобаний колір. Це дуже зручно, адже при бажанні, її можна буде перефарбувати, тим самим змінивши дизайн, не вносячи масштабних змін.
Але в який же колір пофарбувати кухонні меблі, і які кольори краще підходять для цього приміщення?
Психологи рекомендують не використовувати темні кольори в місці, де ви будете їсти – це зіпсує апетит. Але і надлишок яскравих, ріжучих очей квітів може негативно позначитися на психіці – людині складно довгий час перебувати в такому приміщенні, а процес готування часто займає час.
Виходячи з цього, найоптимальнішим варіантом колірного оформлення кухні є світлий, непомітний інтер'єр з «базових»:
- сірого;
- бежевого;
- білого;
- світло-коричневого;
- молочного.
Але такий інтер'єр може здатися вельми нудним і бляклим. Тому ідеальним рішенням буде «розбавити» його контрастними деталями: кількома вазами, світильником над столом, кухонними рушниками, серветками, подушками для стільців або навіть самими стільцями незвичайних і яскравих кольорів.
Але слід зауважити, що всі контрастні деталі повинні поєднуватися між собою, інакше кухня буде виглядати неохайно і неакуратно. Бажано, як акцентів не використовувати більше трьох кольорів.
Самі підходящі в цьому випадку комбінації кольорів:
- Зелений, жовтий і блакитний;
- Червоний, бірюзовий і салатовий;
- Оранжевий, синій і жовтий;
- Оливково-зелений, малиновий і коричневий;
- Смарагдовий, бузковий і помаранчевий.
Тепер ви знаєте, як грамотно підійти до колірного оформлення оригінальної і стильної кухні. Безумовно, при розробці дизайну модульні кухні, в першу чергу, вам необхідно спиратися на ваші особисті смаки і переваги. Будьте креативні в своїх ідеях і не бійтеся втілювати їх в реальність.