Шафа-купе стала невід'ємним атрибутом будь-якого інтер'єру. Вона підкорила користувача своїм красивим, витонченим виглядом і гарною функціональністю, практичністю. Переоцінити всі її достоїнства складно: вона настільки ергономічна і містка, що легко поміститься в будь-якій ніші, там, де не стане звичайна шафа, закриє криву стіну, і візуально збільшить простір за рахунок скла.
Що ж вибрати з усього розмаїття? У покупця є два варіанти:
- купити готову шафу купе;
- замовити меблі за індивідуальним ескізом.
Незалежно від того, який варіант ви оберете, важливо звертати увагу на такі нюанси:
- Розмір конструкції. Спочатку необхідно визначитися з місцем розташування меблів, і після цього можна вже говорити про розміри.
- Механізм відкривання дверей: двері рухаються по спеціальному пазу на роликах або ролики переміщаються по монорейці. За ступенем надійності другий механізм краще і практичніше, тому що не зісковзує. Варто звернути увагу і на такий момент, як наявність доводчиків, завдяки яким двері відкриваються легко.
- Тип профілю: алюмінієвий або сталевий.
- Колеса ходової системи: пластикові або металеві. Перевагу краще віддавати пластиковим колесам з тефлоновим покриттям.
- Матеріал основи: ДСП або МДФ.
- Тип фасадів: різноманітність фасадів дуже велика і тут необхідно ретельно все продумати.
Зупинимося детальніше на видах фасадах. Якщо подивитися на шафу купе фото, то можна зрозуміти, що фасад може бути з:
- ДСП: колір і фактура можуть бути будь-якими;
- скла: дзеркальні фасади виглядають дуже красиво, вишукано, наповнюють простір світлом і роблять його візуально більшим. Вони можуть бути: прозорими або напівпрозорими, матовими або кольоровими, тонованими;
- комбінований: поєднувати можна кілька матеріалів, які в фасаді двері поділяються сполучними планками. Наприклад: МДФ і скло, або МДФ і ДСП;
- фасади з малюнками. Малюнок на фасад наноситься за допомогою фотодруку, або піскоструменем. Обидва методи хороші і все залежить від того, який ескіз ви хочете бачити на фасаді. Якщо це фотографія, то краще вибирати фотодрук.
Що стосується кольору фасаду, то він буде залежати від того, якого відтінку переважають меблі, стіни в кімнаті.
Особливий момент – це внутрішнє наповнення конструкції, так як саме від цього залежить функціональність шафи:
- відкриті широкі полиці;
- полки середнього розміру;
- висувні шухлядки;
- верхня антресоль;
- штанги для вішалок: для короткого одягу висота штанги – не більше 110 см, а для довгої 150-160 см.
Якщо дозволяють розміри, то можна також вбудувати:
- висувні обувниці;
- брючницю;
- пантограф (ліфт): його можна встановити під саму стелю і опускати до потрібного положення за допомогою важеля.
Якщо ви хочете такий меблевий гарнітур придбати в передпокій, то слід віддавати перевагу конструкції з дзеркальними фасадами, які розширюють простір, і завдяки цьому передпокій стане світліше.
Для вітальні вибираємо конструкцію з шикарними фасадами, декоративними поличками, які прикрасять інтер'єр.
В спальню такі меблі повинні бути по максимум місткі, і при цьому не займати багато місця. Цього можна домогтися, якщо віддати перевагу світлим, пастельним тонам. У дитячій кімнаті навпаки - потрібно більше фарб, і тому красивий малюнок, а ще краще фото з улюбленим героєм на фасаді, стане відмінним вибором.
Якщо ж у вас немає часу на роздуми і планування, можна придбати вже готові шафи купе від виробника в інтернет-магазині "Roomak". Величезний асортимент містких, не схожих на інші, шаф виглядають красиво і надійно.