Класика ніколи не виходить з моди, змінюються лише деякі деталі, але основний концепт залишається незмінним. Йому характерна симетрія, чіткість ліній, контурів, силуетів, відсутність складних дизайнерських елементів, тобто лаконічність, відносна простота. Але саме це і робить сучасну класику «дорогим стилем» з аристократичним антуражем.
Популярними є і кухні в даному оформленні, адже це, до того ж, практично. Перевага віддається, як правило, нейтральним, пастельним, бежевим тонам, ефектною чорно-білим комбінаціям, натуральності матеріалів.
Що означає неокласика в інтер'єрі будинку
Як декоративні елементи можна використовувати дзеркала, ліпнину, що будуть доречні навіть на кухні. Оформляючи в світлих тонах з помірним декоруванням, можна візуально розширити простір, зробити стелю вищою.
Особливості наступні:
- За основу береться принцип симетрії, практичність. На кухні можна встановити окремі полки або ж мініатюрні шафи, де вміститься кухонне начиння.
- Для того, щоб підкреслити креативність, можна органічно вводити яскраві тони: червоний, ліловий або синій, але вони не повинні перетягувати на себе увагу.
- У цьому стилі створюють кутові, модульні кухні, цілі комплекти, куточки, обідні зони. Або варто придбати деякі елементи, що теж органічно впишуться в простір: стільці, фартухи з фотодруком, банкетки і табурети, аксесуари, обідні кухонні столи, стільниці, м'які меблі.
Велика увага до деталей
За видимою простотою ховається велика увага до деталей. Ось чому можна купити кухню формату «неокласика» і бути впевненим, що вона внесе затишок в атмосферу будинку. Звертають на себе увагу і мінімалізм, стриманість в оформленні, надання переваги натуральним кольорам в оздобленні, екологічність. Доречно будуть виглядати декоративна штукатурка на стінах, скляні або дзеркальні панелі, керамограніт і навіть мармурова плитка.
Поверхні повинні бути ідеально рівними, добре освітленими за допомогою штучних і природних джерел світла. Для оздоблення задіюється ламінат, паркетна дошка, полірований камінь, керамограніт. Вони, до того ж, демонструють прекрасні практичні властивості, стійкість до інтенсивного механічного впливу, тому вони не стираються.
Якщо є можливість, то варто органічно ввести в інтер'єр широкі підвіконня, елементи прикраси з вітражу, скла. Неокласика добре поєднується і з шторами з цупкої тканини, лаконічними жалюзі. Як видно, простір для творчості просто величезний.