Шафа є важливим меблевим атрибутом. За допомогою нього можна раціонально розкласти речі по поличках. Виробники пропонують велику різноманітність шаф, які відрізняються між собою своєю конструкцією, дизайном, розміром і функціональними можливостями. Така різноманітність з одного боку відкриває можливість вибрати найбільш унікальну модель шафи, але з іншого - покупець зіштовхується з труднощами вибору. Яка модель краща, чим відрізняється, що краще підійде для спальні або вітальні?
Для початку варто познайомитися з такими меблями, які діляться на дві великі категорії: орна і шафа-купе, яка в свою чергу може бути вбудовуваною, корпусною, радіусною.
За формою конструкції шафа-купе також розділяться на:
Остання модель ділиться ще на кілька підвидів:
За формою фасадів: опуклі шафи і увігнуті, круглі, хвилеподібні.
Відрізнятися меблі можуть і за типом дверного елемента. Наприклад, двері розсувні або орні, складні, або по типу ролетів.
Вибір конструкцій шафи дуже великий. Безумовно, в лідерах шафа купе. Однак в першу чергу варто звертати увагу не на зовнішній вигляд товару, а враховувати наступні моменти:
Унікальність шафи-купе полягає в тому, що вона може поміститися в будь-яку нішу, навіть в найменшій кімнаті він буде доречною. Головне правильно — вибрати відповідну модель.
Таким чином, важливо спочатку зробити заміри приміщення і тієї частини, де будуть встановлені меблі. Розраховується ширина, довжина, висота простору, а також розмір корисної площі, наявність вимикачів, розеток, дверних і віконних прорізів.
Виходячи з цих параметрів, підбирається відповідна конструкція. Стандарт — це коли ширина шафи 60 см, але можна більше або менше. Однак не рекомендується робити виріб глибиною менш, ніж 30 см. У такому випадку конструкція може бути нестійкою.
Коли ж немає ніяких обмежень по площі кімнати, немає кутів, арок, виступів, тоді можна шафу купе купити вже в готовій комплектації.