Прохідна вітальня - приміщення, на перший погляд, вкрай не підходяще для комфортної розстановки меблів. Але, при грамотному підході, цю кімнату можна оформити як і звичайний зал: повісити тонкий телевізор, розкішні штори, крісла та диван купити, розставити різноманітний декор.
Проблеми планування прохідної кімнати
Проблеми з вибором меблів, їх розстановкою в прохідних просторах, виникають через наявність безлічі дверних отворів, що ведуть в одну або дві спальні, передпокій, дитячу, кухню, комору, вбиральню, лоджію або балкон. Найчастіше в прохідній кімнаті буває дві або три двері, розташовані по-різному:
- дві паралельні двері. Прорізи розташовуються один напроти одного: переміщатися з однієї кімнати в іншу зручно, а з боків від них зручно організувати два окремих приватних простори;
- дверні прорізи по діагоналі. Це найнезручніший варіант, адже меблі доводиться вибирати найкомпактніші, ставити їх впритул до стін;
- суміжні отвори. Двоє дверей знаходяться в одному кутку, який, при бажанні, допустимо відгородити ширмою або завісою;
- всі двері на одній стіні. Між отворами розміщують вузькі полички, імітацію каміна, картини в рамках. Вільного місця тут залишається багато.
У деяких випадках, виконується навіть перенесення дверного отвору, щоб створити окрему кімнату. Рідше вітальню об'єднують з утепленим балконом, кухнею, передпокоєм.
Як оформити інтер'єр прохідної кімнати
Щоб обстановка була не тільки практичною, але й комфортною, керуються такими правилами:
- не слід надмірно захаращувати простір - переміщуватися в напрямку будь-яких дверей не повинно бути складно;
- мінімальну приватність забезпечують шляхом встановлення невеликого стелажа, ширми, стельового карнизу з фіранкою;
- щоб кімната здавалася просторішою її стіни і двері фарбують в світлі тони, намагаючись уникати великих декоративних елементів;
- коли кімната симетрична, меблі також розставляють в «дзеркальному» відображенні, щодо середини приміщення;
- стільці, крісла, дивани не ставлять спинкою до дверей - це створить дискомфорт для тих, хто буде сидіти на цих меблях;
- крихкі предмети (скляні столи, вази) не варто ставити в проходах або поблизу дверей.
Фахівці рекомендують купувати меблі для вітальні з одного набору, щоб всі елементи були виконані в єдиній стилістиці.
Найважливіші деталі прохідної або будь-якої іншої кімнати - зручні меблі. Зазвичай у вітальні ставлять диван: перевагу віддають компактному або виробу, що трансформуються.
Часто саме диван стає «композиційним центром», щодо якого розміщують інші об'єкти.
Перед тим як оформляти прохідний простір, слід намалювати його план, а придбати зручний і якісний можна в нашому інтернет-магазині меблів Roomak.